Opel Çıkma Şanzıman

Şanzıman diğer adıyla vites kutusu motorun hareketini tekerleklere veren aktarma organıdır. Vitesin küçülmesini büyümesini yani hızını ayarlayan çok önemli aksamdır. 3 tip şanzıman vardır robotize şanzıman, otomatik şanzıman ve manuel şanzımandır. Manuel şanzıman dişlilerden oluşur. Sık görülen arızası bilyelerin ve dişlilerin bozulmasıdır. Yokuş yukarı park ettiğiniz araçları önce el frenini çekip vitesi takmanız lazım yoksa vites yüklenmesinde ağırlık dişliye zarar verir. Düzgün vites değiştirmezseniz yani yarım debriyaj değiştirirseniz aracınızın senkromeçi bozulur ve çartlama yapar. Bu gibi durumlar tehlike arz ettiği için senkromeçi yenisiyle değiştirmeniz gerekmektedir. Eğer senkromeçi değiştirmek tehlikeyi ortadan kaldırmıyorsa ya da masrafı daha yüksek oluyorsa şanzımanı komple değiştirmeniz gerekir. Otomatik şanzımanlarda ise debriyaj seti dediğimiz yani baskı balata aksamı içinde zamanla yine yanlış kullanımdan yağ basıncının artışıyla bu tür bir sorun yaşanabilir. Balataların incelmesiyle vitesler geçmez hale gelebilir. Bu durumda da şanzımanı değiştirmek gerebilir.

Doğru Parça Güvenli Kullanım

Bildiğiniz gibi bozulan yedek parçalarınızın temini çoğu zaman yüksek maliyetler, ulaşım zorluğu, temin edememe ve güvenilir olmayan nedenlerden dolayı sizi hüsrana uğratmaktadır. Böyle durumlarda ise uzun süren arızalar ya da tehlikeli kazalara fırsat vermek kaçınılmazdır. Aracınıza doğru yerden, uygun Opel çıkma şanzıman almanız gerekmektedir. Çünkü şanzıman bir otomobil için çok önemli bir parça olup zamanla ya da yanlış kullanımlar sonucu değiştirilmesi gerekmektedir. Firmamız uzun yıllardan beri otomotiv sektöründe faaliyet göstermekle birlikte Opel oto yedek parça ve opel çıkma şanzıman ürünlerinin satışı alanında kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışı ile sektörde adından söz ettirmiştir. Opel çıkma parça ürünlerimiz branşında yetenekli ve becerikli, titiz çalışan ustalarımız tarafından kontrolleri yapılarak kullanıma hazır hale getirilmektedir. Firmamızdaki her parça orijinal ve otomobilinize uyumlu şekilde düzenlenip, temizliği, bakımı yapılarak satışa sunulmaktadır.

Türkiye’nin her yerine kargo ile kapıda ödeme seçeneğiyle ürünlerimizi sizlere ulaştırmaktayız. Ürünlerimiz şirketimizce garantili olup iade etme imkanınız bulunmaktadır. Güler yüzlü personelimiz ile ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak istediğinizde iletişim bilgilerimizden tarafımıza ulaşabilirsiniz. Daha önce hizmet verdiğimiz müşterilerimizden lütfen bizi sormayı unutmayın. Referanslarımız size hakkımızda bilgi almak için destek olacaktır. Firma olarak memnuniyetinizi görmek ve uzun yıllar siz değerli müşterilerimizle birlikte çalıyor olmak misyonumuzdur.

Çıkma Parça İletişim

Adres: Yıldız Sanayi Sitesi 2. Blok No: 43 Ostim - Yenimahalle/ANKARA Tel: (0312) 354 55 21 - (0532) 593 23 18 - (0530) 601 34 04